Są takie sprawy, o których trzeba rozmawiać a nie piszą o nich media ani nie mówią politycy. Są to zagadnienia z sektora kreatywnego: sztuka, design, innowacyjność, rozwój kreatywny, strategia. Tematy dziś pomijane na rzecz inwestycji i funkcjonalistycznej egzystencji miasta i mieszkańców. Trzeba nam przełamać ten stan i rozpocząć konsekwentne zgłębianie gospodarki kreatywnej naszego miasta za pomocą spotkań z manifestem znanych i opiniotwórczych postaci świata kultury, nauki i inicjatyw. Zapraszamy do inspirujących spotkań w różnych miejscach i tematach. Manifest Night to niekomercyjna idea społeczna nie przypisana żadnej konkretnej osobie fizycznej. Wszystko jest oczywiście darmowe i ma służyć debacie społecznej o sektorze kreatywnym w Olsztynie. W czasie manifestu dozwolony alkohol, bo impreza może odbywać się w pubach. Treści manifestów będą publikowane w archiwum bloga w formie artykułów.

środa, 12 października 2011

Zasady manifestu

1. Manifestant jest zapraszany przez moderatorów wieczoru lub zgłasza się sam za pośrednictwem maila
manifestnight@gmail.com
2. Każdy wieczór manifestu ma inny, określony przez wystąpienie manifestanta temat, może wystąpić tylko jedna osoba, bohater wieczoru
3. Manifest nie powinien trwać więcej niż 40 minut aby umożliwić późniejszą dyskusję.
4.Manifest przedstawiany jest w formie analogowej  ( bez prezentacji na pendrive) manifestant ma do dyspozycji
sztalugę plenerkę i kartony 50/70 które może przygotować sam lub rysować na nich w trakcie prezentacji.
5. Ilustracją do manifestu jest fioletowa sztaluga i białe kartony 50/70. Organizator spotkania gwarantuje Manifestantowi sztalugę, białe kartony i drinki. Reszta uczestników płaci za swoje drinki :)
6. Manifest Night jest imprezą kulturalną ale odbywa się w kawiarniach, pubach gdzie można pić alkohol w czasie prezentacji i burzliwej dyskusji.
7. Informacje o nadchodzących manifestach będą rozprzestrzeniane do mediów a także droga internetową, fejsbook, maile, info na zaprzyjaźnionych stronach instytucji i organizacji.

Manifest Night ciągle szuka partnerów organizacyjnych ( np. organizacje pozarządowe, media patronaty) a także lokali chętnych do zorganizowania wieczoru. Kalendarz imprez będzie pojawiał się na tej stronie, wszystkie zgłoszenia należy kierować przez oficjalnego maila.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz