Są takie sprawy, o których trzeba rozmawiać a nie piszą o nich media ani nie mówią politycy. Są to zagadnienia z sektora kreatywnego: sztuka, design, innowacyjność, rozwój kreatywny, strategia. Tematy dziś pomijane na rzecz inwestycji i funkcjonalistycznej egzystencji miasta i mieszkańców. Trzeba nam przełamać ten stan i rozpocząć konsekwentne zgłębianie gospodarki kreatywnej naszego miasta za pomocą spotkań z manifestem znanych i opiniotwórczych postaci świata kultury, nauki i inicjatyw. Zapraszamy do inspirujących spotkań w różnych miejscach i tematach. Manifest Night to niekomercyjna idea społeczna nie przypisana żadnej konkretnej osobie fizycznej. Wszystko jest oczywiście darmowe i ma służyć debacie społecznej o sektorze kreatywnym w Olsztynie. W czasie manifestu dozwolony alkohol, bo impreza może odbywać się w pubach. Treści manifestów będą publikowane w archiwum bloga w formie artykułów.

poniedziałek, 3 października 2011

Co to jest Manifest Night?

Manifest Night to po prostu formuła spotkania.
Marka nie należy do nikogo, manifest może być organizowany w różnych miejscach, w zależności od tematu.
Manifest Night to spotkanie " z ciekawym człowiekiem" artystą, działaczem, ideowcem raczej nie politykiem, który ma do przekazania światu ważny pogląd, projekt, problem czy ideę. Każdy Manifest będzie miał medialną promocję i jeśli temat będzie nośny, poglądy i założenia programowe twórcy manifestu będą dyskutowane w mediach. Wieczór ma służyć też poznaniu się ludzi zainteresowanych tematem. Wieczór manifestu am być platformą spotkań, wymiany informacji i idei. Kolejnym elementem wspierającym budzenie się naszego społeczeństwa obywatelskiego. Pomysły na tematy i gości proszę przesyłać na maila manifestnight@gmail.com
Na razie manifest ma jednego administratora piszącą te słowa Marcelinę Chodyniecką-Kuberską tu w roli regularnej artystki i działaczki a nie urzędnika. Bardzo bym jednak chciała szybko powiększyć grono administratorów. Pierwszy manifest odbędzie się w Cafe Młynek przy ul.Chrobrego 28 października 2011. Niedawno w Kawiarni Tajemnica Poliszynela odbyło się spotkanie dotyczące funduszy na kulturę i sytuacji kultury w Olsztynie - to właśnie ten typ spotkań co manifest, także liczę na to że kawiarnie tego typu będą chciały używać marki manifest i same organizować spotkania.
Rozmawiajmy, łączmy się i próbujmy zmieniać świat. Tak jak pisałam w nagłówku w oficjalnej prasie nie ma jeszcze krytyki artystycznej ani analizy tego co np. tworzy olsztyńska kultura, manifest stworzony przez profesjonalnych twórców będzie już gotowym uformowanym poglądem, który dziennikarze będą mogli po prostu zrelacjonować. A dzięki zorganizowanej formule ten głos zawsze przebije się do szerszego grona odbiorców.

pozdrawiam M.Ch.K

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz