Są takie sprawy, o których trzeba rozmawiać a nie piszą o nich media ani nie mówią politycy. Są to zagadnienia z sektora kreatywnego: sztuka, design, innowacyjność, rozwój kreatywny, strategia. Tematy dziś pomijane na rzecz inwestycji i funkcjonalistycznej egzystencji miasta i mieszkańców. Trzeba nam przełamać ten stan i rozpocząć konsekwentne zgłębianie gospodarki kreatywnej naszego miasta za pomocą spotkań z manifestem znanych i opiniotwórczych postaci świata kultury, nauki i inicjatyw. Zapraszamy do inspirujących spotkań w różnych miejscach i tematach. Manifest Night to niekomercyjna idea społeczna nie przypisana żadnej konkretnej osobie fizycznej. Wszystko jest oczywiście darmowe i ma służyć debacie społecznej o sektorze kreatywnym w Olsztynie. W czasie manifestu dozwolony alkohol, bo impreza może odbywać się w pubach. Treści manifestów będą publikowane w archiwum bloga w formie artykułów.

środa, 16 listopada 2011

Zapraszamy na kolejny wieczór z manifestem ważnego człowieka dla świata kultury.
18.11.2011 Janusz Kijowski Dyrektor Teatru Jaracza opowie o potencjale środowiska artystycznego, o inicjatywach wokół których warto się integrować dla rozwoju kultury i idących za nią przemysłów kreatywnych, które w dobie kryzysu powinny być narzędziem rozwoju gospodarki i społeczeństwa obywatelskiego.
Zapraszamy na niezwykle ciekawe spotkanie, wszystkich zaangażowanych w budzące się wokół kultury ruchy społeczne.
Udowodnimy, że w kulturę warto inwestować i co kultura daje rozwojowi miast i regionu przedstawiając oficjalne badania i liczby jako załącznik do spotkania.

Cafe Młynek, ul. Chrobrego 4, 18.11.2011 godz 19.00

na dowód,że idziemy w dobrym kierunku:

http://obywatelekultury.pl/badania/

Raport Polska 2030 - WYZWANIE 10
http://www.premier.gov.pl/rzad/polska_2030/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz