Są takie sprawy, o których trzeba rozmawiać a nie piszą o nich media ani nie mówią politycy. Są to zagadnienia z sektora kreatywnego: sztuka, design, innowacyjność, rozwój kreatywny, strategia. Tematy dziś pomijane na rzecz inwestycji i funkcjonalistycznej egzystencji miasta i mieszkańców. Trzeba nam przełamać ten stan i rozpocząć konsekwentne zgłębianie gospodarki kreatywnej naszego miasta za pomocą spotkań z manifestem znanych i opiniotwórczych postaci świata kultury, nauki i inicjatyw. Zapraszamy do inspirujących spotkań w różnych miejscach i tematach. Manifest Night to niekomercyjna idea społeczna nie przypisana żadnej konkretnej osobie fizycznej. Wszystko jest oczywiście darmowe i ma służyć debacie społecznej o sektorze kreatywnym w Olsztynie. W czasie manifestu dozwolony alkohol, bo impreza może odbywać się w pubach. Treści manifestów będą publikowane w archiwum bloga w formie artykułów.

środa, 28 marca 2012
Gdzieś ponad nami toczą się dyskusje o strategii dla kultury Olsztyna i Regionu, obok organizuje się silna grupa Obywateli Kultury, która w zamyśle reprezentuje całe środowisko i chce współdecydować o losach tego " sektora życia miasta".
Jednak spotkań środowiska i autentycznej wymiany zdań ciągle mało. Ciągle za mało się znamy. Ciągle mało też nie ocenzurowanego głosu samych twórców i działaczy.
Taki głos, manifest  może stać się przyczynkiem do stworzenia najwłaściwszej idei, albo kijem w mrowisko, który poprzestawia nasze dotychczasowe poglądy.

Już w piątek zapowiada się arcy interesujący i bardzo ważny manifest.
Jako manifestant wystąpi znany, ceniony i konsekwentnie animujący od lat olsztyńską kulturę reżyser- Andrzej Fabisiak.
Manifest pod tytułem " Olsztyńskie Kulturalne DNA" będzie próbował zdiagnozować strukturę, stosunki i układy sił działające na twórców olsztyńskich i ich działalność.

Po manifeście a nawet w trakcie uwolniona dyskusja.

Zapraszamy w piątek 19.00, Cafe Młynek ul. Chrobrego 4 ( na murach , koło Spichlerza )

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz